Dodatkowe ubezpieczenie medyczne w Szczecinie

Jak uzyskać szybki i bezproblemowy dostęp do badań oraz lekarzy-specjalistów? Obecnie państwowe ubezpieczenie zdrowotne nie gwarantuje nam usług na najwyższym poziomie. Jesteśmy zmuszeni czekać w długich kolejkach lub wybierać prywatną opiekę medyczną, która jest kosztowna. Odpowiedzą na te bolączki jest dodatkowe ubezpieczenie medycznemu. Jak je wybrać w Szczecinie?

Państwowe a prywatne ubezpieczenie zdrowotne – najważniejsze różnice

Zgodnie z zasadami panującymi w naszym kraju każdy z nas musi mieć ubezpieczenie państwowe, które np. opłaca nasz pracodawca w ramach umowy o pracę. Ma to swoje uzasadnienie. Dzięki państwowemu ubezpieczeniu możemy otrzymywać refundacje na leki, korzystać ze zwolnień lekarskich czy skomplikowanych zabiegów, czy długotrwałego leczenia (np. nowotworów). Niestety, jeśli chcemy szybko zasięgnąć rady specjalisty lub wykonać dodatkowe badania, musimy liczyć się z kosztami, które mogą wynieść kilkaset złotych. Dobrym rozwiązaniem w takiej sytuacji jest wykupienie dodatkowego ubezpieczenia, które uchroni nas przed ogromnymi kosztami.

Jak wybrać dodatkowe ubezpieczenie medyczne w Szczecinie?

Prywatne ubezpieczenie medyczne w Szczecinie możemy wykupić na dwa sposoby. Pierwszym z nich jest abonament o określonej wielkości i zakresie w jednej z firm medycznych. To oferta, z której często korzystamy podczas zatrudnienia w korporacjach czy innych dużych firmach. Drugą możliwością jest natomiast wykupienie polisy w towarzystwie ubezpieczeniowym. Zasada ich działania jest podobna. Każdy z podmiotów ma podpisane umowy z placówkami lub dysponuje własnymi przychodniami czy klinikami. W ramach tych podmiotów oferują usługi, które jako klient możemy wykorzystywać w ramach miesięcznego limitu. Ubezpieczenie dodatkowe obejmuje przede wszystkim wizyty u lekarzy-specjalistów, na które możemy się umówić np. w ciągu tygodnia lub dwóch, a nie jak w przypadku specjalistów w ramach NFZ, do których kolejki ciągną się miesiącami, a nawet latami. Ponadto prywatna opieka medyczna daje nam dostęp do specjalistycznych badań, np. rezonansu magnetycznego, tomografii czy szerokiego spektrum badań krwi. Dzięki błyskawicznej i opłaconej w ramach składki.abonamentu diagnostyce jesteśmy w stanie szybciej poznać diagnozę lub wykluczyć groźne choroby.

Ile kosztuje prywatne ubezpieczenie zdrowotne?

W zależności od podmiotu, u którego wykupimy pakiet medyczny lub dodatkowe ubezpieczenie, koszt składki lub abonamentu zależy od zakresu usług, który wybierzemy. W przypadku firm medycznych najczęściej możemy skorzystać z kilku pakietów, gdzie najtańsze (o najmniejszym zakresie) kosztują kilkadziesiąt złotych miesięcznie. Wystarczy jednak porównać ten koszt z kwotami, które musimy zapłacić za wizytę prywatną u specjalisty czy szeroki panel badań. Innymi słowy, już w pierwszym miesiącu ubezpieczenia medycznego możemy zaoszczędzić sporo pieniędzy. Nim jednak wybierzemy ofertę, koniecznie sprawdźmy mapę dostępnych specjalistów w Szczecinie – może się okazać, że dana firma nie ma w ofercie usług lekarza (np. endokrynologa), na którym nam zależy.

Chcesz wybrać najkorzystniejsze dodatkowe ubezpieczenie medyczne? Skontaktuj się z biurem Eurofinance w Szczecinie – znajdziemy dla Ciebie rozwiązanie, dzięki któremu skutecznie zadbasz o swoje zdrowie i najbliższych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here