Etykiety samoprzylepne

Używane między innymi w sklepach, punktach usługowych, przemyśle – etykiety samoprzylepne to naklejki, które mają bardzo szerokie zastosowanie. Jakie etykiety stosowane są najczęściej? Do czego są wykorzystywane? Jak je przygotować?

Rodzaje etykiet samoprzylepnych

Etykieta samoprzylepna to naklejka, która może posiadać różne formaty, wielkości, warianty zadruku. Może być ona zatem indywidualnie dopasowana do konkretnego przeznaczenia.

Główny podział etykiet odnosi się do ich zadruku – wyróżnia się etykiety samoprzylepne czyste, które przeznaczone są do wykonania na nich druków, a także etykiety samoprzylepne zadrukowane, które są wykończone nadrukami wykonanymi na zlecenie klienta.

Także etykiety dzielone są pod kątem materiałów, które stosowane są do ich przygotowania. Tutaj stosuje się dwa materiały – papier oraz folie. Zarówno papierowe, jak i foliowe etykiety mogą mieć wykończenie matowe lub błyszczące.

Etykiety samoprzylepne – zastosowanie

Samoprzylepne etykiety mają bardzo szerokie zastosowanie, dlatego druk etykiet samoprzylepnych jest powszechny w wielu branżach, między innymi w handlu, produkcji, usługach.

Najczęściej etykiety wykorzystywane są do oznakowania produktów – umieszczane są na opakowaniach jednostkowych i zbiorowych. Także mogą być one używane do wykonania etykiet z kodami kreskowymi i kodami QR, na przykład etykiet logistycznych.

Rozległa personalizacja etykiet samoprzylepnych nadaje im nieograniczone możliwości wykorzystania, więc mogą być one używane wszędzie tam, gdzie konieczne jest zastosowanie materiałów samoprzylepnych.

Metody druku samoprzylepnych etykiet

Najczęściej druk etykiet samoprzylepnych odbywa się za pomocą specjalnych drukarek fleksograficznych. Wyposażone są w formy, które nanoszą obraz na materiał. To najbardziej opłacalna metoda druku przy większych zamówieniach.

Ponadto drukowanie etykiet samoprzylepnych odbywa się za pomocą innych metod, między innymi przez druk offsetowy stosowany również przy dużych wolumenach, druk cyfrowy najbardziej opłacalny przy małych nakładach. Stosuje się także druk termiczny, który przygotowuje się na specjalnych drukarkach termicznych – konieczne jest wtedy zastosowanie odpowiednich etykiet termicznych.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułKancelaria prawna
Następny artykułSamochody Alfa Romeo

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here