Taśma pakowa

Możemy obecnie obserwować w naszym kraju olbrzymi boom na sklepy internetowe. Trudno się dziwić, skoro większość z nas z powodu pandemii spędza prawie cały czas w domowych czterech ścianach, na pracy zdalnej, z daleka od innych osób. Zakupy online stają się zatem podstawową metodą robienia zakupów.

Niezmiernie ważną kwestią jest przygotowanie zamówionych przez klientów towarów do wysyłki. Przydają się do tego rozmaite materiały pakowe, a także taśmy pakowe, które pomagają odpowiednio zabezpieczyć paczki.

Do czego mogą się jeszcze przydać taśmy? Dowiecie się tego z dalszej części artykułu.

Taśma pakowa – co to takiego?

Taśmy pakowe to rodzaj taśmy klejącej, które wykorzystuje się do sklejania folii, kartonu lub papieru. W ten sposób optymalnie zabezpiecza się zawartość na czas przenoszenia lub wysyłki.

Z czego jest zrobiona taśma pakowa? Podstawą jest nośnik z papieru, siatki lub folii. Na niego nanosi się klej. Może on występować z jednej strony (taśmy tradycyjne) lub z obu (taśmy dwustronne).

Występują różne rodzaje kleju. Najczęściej stosuje się kleje:

  • akrylowe,
  • kauczukowe (hot-melt i solvent).

Zastosowanie każdego z rodzajów pozwala na uzyskanie nieco innych efektów.

Taśmy akrylowe są najtańszą, powszechnie dostępną opcją. Trzeba jednak pamiętać o tym, że są one również najmniej wytrzymałe. Taśmy tego typu nie sprawdzają się zwłaszcza w trudnych warunkach – nie wytrzymują działania wysokich i niskich temperatur oraz wilgoci.

Znacznie bardziej wytrzymałe są kleje kauczukowe. Optymalnym rozwiązaniem, wyróżniającym się dobrym stosunkiem ceny do jakości, są taśmy typu hot-melt, z klejem z kauczuku syntetycznego. Są bardziej odporne na trudne warunki niż taśmy akrylowe. Można przy ich pomocy skutecznie okleić opakowania z folii (stretch lub bąbelkowej) lub pudełka. Taśma przetrwa transport, bez obaw o przypadkowe odklejenie się.

Najbardziej wytrzymałe są taśmy typu solvent z kauczuku naturalnego, dostępne na stronie: https://e-hurtownia-opakowan.pl. Znoszą wilgoć, bardzo wysokie i niskie temperatury. W ich przypadku trzeba jednak niestety liczyć się z wyższymi kosztami zakupu.

Taśma pakowa – branding opakowań dla e-commerce

Warto pamiętać o tym, że taśma pakowa może stać się elementem dekoracyjnym na praktycznych opakowaniach dla e-commerce. Bez trudu da się bowiem zamówić spersonalizowane nadruki z logo firmy lub hasłami promocyjnymi.

W ten sposób zwykła taśma pakowa staje się elementem identyfikacji wizualnej firmy, zwiększając zaufanie dla danej marki oraz budując jej pozycję na rynku. Wykorzystanie taśmy z oznakowaniem firmy sprawia, że produkt staje się lepiej rozpoznawalny, a sama paczka prezentuje się lepiej już od pierwszego spojrzenia, gdy klient odbiera zamówienie z rąk kuriera. Z chęcią korzystają z takiego rozwiązania zarówno marki premium, jak i zwykłe przedsiębiorstwa, pragnące zadbać o swój wizerunek.

Praktyczne i estetyczne taśmy pakowe

Taśmy pakowe stanowią jeden z podstawowych materiałów pakowych. Warto wykorzystać skuteczne i trwałe rozwiązania, dzięki którym każda paczka będzie optymalnie zabezpieczona, a także stanie się estetyczną wizytówką firmy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here