Trudne kredyty – czym są i czy warto ubiegać się o nie samodzielnie?

0
822

Rynek finansowy w Polsce na przestrzeni ostatnich kilkunastu lat bardzo mocno się rozwinął. Przeglądając oferty z różnych banków, można dostrzec wiele rodzai kredytów, które można przeznaczyć na różne cele. Kredyty hipoteczne, samochodowe czy też zwykłe kredyty gotówkowe są na wyciągnięcie ręki – wystarczy odpowiednia zdolność i historia kredytowa, aby móc z nich skorzystać. To jednak niejedyne produkty finansowe, które można spotkać w bankach. Zupełnie odrębnym rodzajem kredytu są tzw. trudne kredyty. Czym są trudne kredyty i jak je otrzymać?

Trudny kredyt – co to jest?

O trudnych kredytach mówimy w momencie, gdy kredytobiorca otrzymał odmowną decyzję na swój wniosek w oddziale banku. Najczęściej jest to spowodowane zbyt niską zdolnością kredytową lub też negatywnymi wpisami w BIK. Zaległości w spłacie wcześniej zaciągniętych zobowiązań są dla banku sygnałem, że klient może nie poradzić sobie ze spłatą nowego zobowiązania. Jak wiadomo, banki dość restrykcyjnie podchodzą do kwestii udzielania kredytów. Każda osoba, która złożyła wniosek o udzielenie zobowiązania, musi przejść szczegółową ocenę zdolności i historii kredytowej. Na zdolność kredytową składa się m.in.: wiek, wykształcenie, dochody, forma zatrudnienia, ilość aktualnych zobowiązań oraz historia w BIK.

Trudne kredyty oznaczają brak możliwości zaciągnięcia nowego zobowiązania w banku. Takie kredyty dotyczą osób zadłużonych oraz takich, które miały już wcześniej problem ze spłatą swoich długów i ten fakt został odnotowany w Biurze Informacji Kredytowej. Do trudnych kredytów można zaliczyć: brak zdolności kredytowej, dużą liczbę zapytań o kredyt w BIK, dużą liczbę aktywnych chwilówek czy też niestabilne warunki zatrudnienia. Dobra wiadomość jest taka, że trudne kredyty dla osób zadłużonych https://habza.com.pl/trudne-kredyty/ są możliwe.

Pomoc doradcy kredytowego w uzyskaniu kredytu

Jeśli zainteresowały Cię trudne kredyty, to warto rozważyć pomoc doświadczonych doradców kredytowych Habza Finanse. Z takim wsparciem zwiększysz swoje szanse na uzyskanie potrzebnego finansowania. Doświadczeni specjaliści mogą poprowadzić z bankiem negocjacje, dzięki czemu pozyskają dla Ciebie atrakcyjniejsze warunki kredytowania czy też większą kwotę kredytu. Możesz wyjść z pętli zadłużenia i zyskać jeden, nowy kredyt, który jest łatwiejszy do spłaty. Nie będziesz musiał przejmować się wieloma terminami spłaty oraz tym, że Twój domowy budżet jest bardzo obciążony.

Samodzielne ubieganie się o kredyt jest możliwe, jednak nie zawsze kończy się powodzeniem. W przypadku trudnych kredytów kredytobiorca może mieć duży problem z tym, aby uzyskać korzystne finansowanie. Najczęściej przez negatywne wpisy w BIK oraz sporą ilość przeterminowanych zobowiązań taka osoba otrzyma odmowną decyzję z banku. Nie warto jest więc narażać się, na niepotrzebny stres oraz nerwy. O wiele lepiej jest od razu zgłosić się do specjalistów, którzy wiedza jak radzić sobie z trudnymi kredytami.

Podsumowanie

Trudne kredyty to problem coraz większej ilości osób. Jeśli chcesz sobie z nimi poradzić, to najlepszym pomysłem będzie skorzystanie z profesjonalnej pomocy doradcy kredytowego. Samodzielne działanie mogłoby nie przynieść oczekiwanego skutku, a nawet mogłoby pogorszyć Twoją sytuację przez zbyt dużą ilość zapytań o kredyt odnotowaną w BIK. Doświadczeni specjaliści wiedzą jak radzić sobie z trudnymi kredytami i z pewnością zaproponują Ci najlepsze rozwiązanie. Wystarczy, że się z nimi skontaktujesz i opiszesz swój problem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here