Jak zobaczyć czyjeś stories na Instagramie

Instagram ma popularną funkcję dla użytkowników zwaną story. Story na Instagramie znajdują się na pasku u góry kanału informacyjnego i są reprezentowane przez wielokolorowy pierścień wokół zdjęcia profilowego twórcy historii. Dotknij zdjęcia profilowego, a historia otworzy się na pełnym ekranie, abyś mógł ją obejrzeć.

Jak znaleźć historie do obejrzenia na Instagramie?

Nowe story (spersonalizowane dla Ciebie) są wyświetlane jako pierwsze. Przewijając w lewo, możesz zobaczyć wszystkie stories opublikowane przez obserwowane przez Ciebie osoby w ciągu ostatnich 24 godzin. Story znika 24 godziny po opublikowaniu. Stories na Instagramie są również dostępne w lewym górnym rogu strony profilu danej osoby. Jeśli dana osoba ma aktywną story, jej zdjęcie profilowe jest otoczone wielokolorowym pierścieniem. – podpowiada ekspert Instagama z Polskielajki.pl

Nie musisz śledzić tej osoby, aby zobaczyć jej stories, o ile jej konto nie jest prywatne. Dotknij zdjęcia profilowego, a story otworzy się na pełnym ekranie, abyś mógł ją obejrzeć. Po zakończeniu story tej osoby strona ona zostanie zamknięta, a Ty wrócisz do jej strony profilu.

Jeśli chcesz oglądać ciągłą sekwencję stories osób, które obserwujesz, musisz uzyskać dostęp do tych stories u góry strony głównej. Instagram zawsze przenosi Cię do treści, których nie widziałeś w story tej osoby.

Na przykład, jeśli obejrzałeś dwie z pięciu stories kogoś, Instagram odtworzyłby trzecią story w sekwencji, gdy wrócisz w ciągu 24-godzinnego okna posta. Story każdej osoby ma u góry białe kreski, które wskazują liczbę stories dla tej osoby w danym dniu.

Stories na Instagramie nadal odtwarzają całą sekwencję każdej osoby, a następnie przechodzą bezpośrednio do następnej osoby, którą obserwujesz, która ma aktualną historię, dopóki nie dotkniesz X, aby wyjść (iPhone) lub przesuń palcem w dół (Android) z Instagram Stories.

Jak wchodzić w interakcję ze stories na Instagramie?

Stories na Instagramie służą nie tylko do oglądania, możesz także wchodzić z nimi w interakcję. Możesz dowiedzieć się, jak pominąć stories, które Cię nie interesują, jak ponownie obejrzeć rzeczy, które chcesz zobaczyć ponownie, jak wstrzymać story i jak na nią zareagować.

Przekazywanie przez Instagram Stories których nie lubisz

Przy tak wielu stories na Instagramie, z pewnością są takie, których wolisz nie oglądać. Na szczęście dla Ciebie łatwo jest pominąć pojedyncze stories jednej osoby lub całą sekwencję stories od osoby. Aby przejść dalej przez jedną story w ramach pełnej sekwencji stories danej osoby, po prostu dotknij prawej strony ekranu. Przeskoczysz do następnej story tej osoby, chyba że jest to jej ostatnia lub jedyna story; w takim przypadku zostaniesz przeniesiony do story następnej osoby. Aby przejść dalej przez całą sekwencję story danej osoby, przesuń palcem w lewo od prawej strony ekranu. Pominiesz cały zestaw stories tej osoby i przejdziesz do następnej osoby.

WSKAZÓWKA –  jeśli szukasz story konkretnej osoby, może być łatwiej przejść bezpośrednio do jej profilu i obejrzeć. Możesz też przewijać kręgi profilu u góry strony głównej, aby znaleźć osobę, której story chcesz obejrzeć. Dotknij kręgu tej osoby, aby zobaczyć jej story.

Po zakończeniu oglądania dotknij X w prawym górnym rogu ekranu lub przesuń palcem w dół, aby wrócić do ekranu głównego, a aby wrócić do sekwencji story innej osoby, przesuń palcem w prawo od lewej strony ekranu, aż wrócisz do story tej osoby.

Wstrzymywanie relacji na Instagramie

Stories na Instagramie mają tendencję do szybkiego znikania, a czasami ludzie dodają dużo tekstu lub mówią bardzo szybko, aby wycisnąć dużo informacji, zanim zostaną obcięci. Na szczęście istnieje sposób, aby wstrzymać story, dzięki czemu możesz to wszystko ogarnąć. Aby wstrzymać story, po prostu dotknij i przytrzymaj dowolne miejsce na ekranie, a story pozostanie zamrożona, dopóki nie puścisz.

Reagowanie na story na Instagramie

Oprócz odpowiedzi prywatnej w DM na Instagramie, możesz również zareagować którąś z dostępnych emotek, o czym twórca danej relacji dowie się za pomocą prywatnej wiadomości w aplikacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here