Pożyczka bez BIK

Czasem nie da się przewidzieć nadchodzącego kryzysu. Sytuacja, w której nagle potrzebujemy dodatkowe pieniądze pojawia się bez uprzedzenia. Składamy wniosek do banku, jednak zostaje odrzucony z powodu negatywnych wpisów do BIK. Co możemy zrobić w takim przypadku? Rozwiązaniem może okazać się pożyczka bez BIK. Co to jest i czy warto z niej skorzystać?

Pożyczka bez BIK: co to jest?

BIK, czyli Biuro Informacji Kredytowej to baza danych, która gromadzi informacje (zarówno pozytywne, jak i negatywne) o kredyto i pożyczkobiorcach. Innymi słowy o dłużnikach. Każda osoba, która zdecyduje się na zaciągnięcie zobowiązania finansowego trafia do rejestru BIK. I nie ma w tym najmniejszego problemu, o ile regularnie spłacamy raty naszego kredytu. Pozytywna historia kredytowa zawarta w BIK-u może przyczynić się do pozytywnego rozpatrzenia wniosku o kolejne zobowiązanie.

Nieco bardziej skomplikowana i niekomfortowa okazuje się sytuacja, w której trafiliśmy na czarną listę. Czyli zyskaliśmy negatywny wpis do rejestru BIK. Kiedy tak się dzieje? W momencie nagłego zaprzestania spłaty kredytu, nieregularnych rat lub zbyt dużej ilości aktywnych zobowiązań finansowych naraz.

Banki zanim udzielą kredytu dokładnie prześwietlają wnioskodawcę. Między innymi sprawdzają bazy BIK. Jeśli klient pojawił się na “czarnej liście”, to niestety są duże szanse, że bank nie udzieli mu kredytu. Czy to znaczy, że już nic więcej nie można zrobić? Oczywiście, że nie. Właśnie dla osób w takiej sytuacji instytucje pozabankowe oferują pożyczkę bez BIK https://pozyczkolog.pl/, czyli bez sprawdzania wnioskodawcy w rejestrach Biura Informacji Kredytowej.

Dla kogo przeznaczone są pożyczki bez BIK?

Nieregularne spłacanie kredytu nie jest jedyną sytuacją, w której można zyskać negatywny wpis do BIK-u. Problem z uzyskaniem pożyczki mogą mieć także:

  • osoby, których źródło dochodu nie jest uznawane przez instytucję (np. 500+, zasiłki z pomocy społecznej, alimenty czy stypendium itp.),
  • osoby, których majątek został objęty zajęciem komorniczym,
  • osoby ze zbyt niskimi dochodami,
  • osoby, które nie posiadają historii kredytowej.

Brak historii kredytowej może być równie kłopotliwym czynnikiem w procesie ubiegania się o kredyt, co nie regularne spłacanie. Bank nie jest w stanie zweryfikować wnioskodawcy i nie wie, czego może się po nim spodziewać. Jeśli znajdujesz się właśnie w takiej sytuacji, to najlepszym rozwiązaniem może być pożyczka bez BIK. Tym sposobem nie tylko uzyskasz potrzebne pieniądze, ale także zaczniesz tworzyć swoją historię kredytową.

Czy pożyczka bez BIK jest bezpieczna?

Pożyczka bez BIK, jak każda inna oferta może być korzystna lub nie za bardzo. Dlatego zanim podejmiesz ostateczną decyzję, zrób dokładne rozeznanie. Porównaj ze sobą przynajmniej kilka ofert. Zestawienie najlepszych pożyczek bez BIK możesz znaleźć na tej stronie https://pozyczkolog.pl/. Oferty zostały zebrane przez grono specjalistów finansowych, dzięki czemu możesz mieć pewność, że są to najlepsze i najkorzystniejsze propozycje, które w dodatku są bezpieczne.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here