Kredyt dla zadłużonych

Osoby, które borykają się z problemem zadłużenia, często mają trudności z tym, aby uzyskać kredyt w banku. Jest tak, ponieważ znajdując się na liście dłużników i mając negatywne wpisy w BIK, nie jesteśmy dla banku godnym zaufania klientem. Czy oznacza to jednak, że osoba zadłużona kompletnie nie ma szans na otrzymanie kredytu np. na spłatę swoich długów? Niekoniecznie. W niektórych miejscach można bowiem znaleźć kredyty dla zadłużonych, które mogą być ostatnią deską ratunku dla osób, które chcą uporać się z trudną sytuacją finansową spowodowaną przez zadłużenie. Zobacz jaki kredyt można otrzymać, mając długi i jak on działa.

Kredyt dla osób zadłużonych – gdzie jest dostępny?

Osoba, która nie spłaca swoich zobowiązań kredytowych na czas prędzej czy później może trafić do rejestru dłużników. Kolejną kwestią, która wiąże się z powstaniem zaległości w spłacie, jest obniżenie scoringu w BIK, czyli w Biurze Informacji Kredytowej. Jest to miejsce, do którego bank zwraca się za każdym razem, gdy jego klient ubiega się o dany kredyt. Negatywne informacje tam zawarte (np. o nieregularnie spłacanych zobowiązaniach) mogą spowodować, że bank omówi udzielenia kredytu danej osobie.

W takim przypadku uzyskanie kredytu nie jest łatwe, a wręcz może wydawać się niemożliwe. Banki stosują się do rekomendacji KNF, które bardzo skrupulatnie określają to, jaka powinna być zdolność kredytowa potencjalnego klienta. Osoba, która nie spełnia tych wymagań, ma bardzo małe szanse na otrzymanie kredytu. Co więcej, liczą się też dochody oraz ich źródło, największe szanse na kredyt mają osoby posiadające umowę o pracę – najlepiej na czas nieokreślony. Osoby pracujące na podstawie innej umowy np. umowy zlecenie również mogą otrzymać kredyt, jednak ich szanse są nieco mniejsze niż gdyby posiadały umowę o pracę.

Czy kredyt dla zadłużonych https://habza.com.pl/kredyt-dla-zadluzonych/ jest więc w ogóle możliwy? Owszem jednak najszybciej można go znaleźć w sektorze pozabankowym. Firmy pożyczkowe chętniej udzielają zobowiązań osobom z niską zdolnością kredytową. W wielu takich miejscach można nawet znaleźć pożyczki dla zadłużonych bez BIK czy dla osób z komornikiem. Kredyt a właściwie pożyczka dla zadłużonych jest możliwa, gdyż pożyczkodawcy mają mniejsze wymagania względem swoich klientów.

Kto może otrzymać pożyczkę pozabankową?

Na ten moment firmy pożyczkowe kierują swoje produkty do szerokiego grona odbiorców. Aby móc otrzymać zobowiązanie finansowe w takim miejscu trzeba mieć skończone 18 lat oraz być obywatelem RP z ważnym dokumentem tożsamości. To tak właściwie tyle, jeśli chodzi o wymagania pożyczkodawców. Z takich produktów mogą skorzystać osoby, którym zależy na czasie oraz nie mają wystarczającej zdolności kredytowej do tego, aby wziąć kredyt w banku.

Zanim jednak weźmiesz pożyczkę w takim miejscu np. na spłatę długów, powinieneś dokładnie sprawdzić warunki oferty i przeanalizować czy jesteś w stanie się do nich dostosować. W pozabankowych firmach pożyczkowych raczej nie można liczyć na wysokie kwoty zobowiązań, ale dla niektórych osób będą one wystarczające do tego, aby spłacić ciążące na nich długi.

Podsumowanie

Mając negatywne wpisy w BIK i nie najlepszą zdolność kredytową można otrzymać zobowiązanie finansowe na spłatę długów. Będzie się to jednak odbywało na nieco innych zasadach niż gdybyś mógł pozwolić sobie np. na konsolidacje w banku. Z tego względu warto poprosić o pomoc doradcę kredytowego Habza Finanse, który znajdzie dla Ciebie najlepszą ofertę i podpowie, jak wyjść z trudnej sytuacji finansowej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here