Kredyt refinansowy

Każda osoba, która bierze kredyt hipoteczny, z pewnością zdaje sobie sprawę z tego, że jest to zobowiązanie długoterminowe. Zazwyczaj taki kredyt bierze się na 20, a nawet 30 lat. Przez ten okres bardzo wiele może się zmienić, chociażby Twoja sytuacja finansowa czy oferty bankowe. Może np. okazać się, że w innym banku znajduje się aktualnie oferta kredytu hipotecznego na lepszych warunkach niż te, które miałeś do tej pory. W takiej sytuacji nasuwa się pytanie, czy można coś z tym zrobić? Odpowiedź brzmi tak, rozwiązaniem może okazać się kredyt refinansowy. Na czym on polega i w jakiej sytuacji warto go wziąć? Podpowiadamy.

Kto może wziąć kredyt refinansowy?

Ten rodzaj kredytu dedykowany jest przede wszystkim osobom, które posiadają kredyt hipoteczny. Kredyt refinansowy polega bowiem na tym, aby zmienić jedno zobowiązanie na nowy kredyt o zdecydowanie lepszych warunkach niże te, które trzeba było spełniać do tej pory. Jeśli z różnych powodów nie jesteś zadowolony ze swojego kredytu hipotecznego, to jego refinansowanie może Ci się bardzo przydać.

Zanim zdecydujesz się na kredyt refinansowy, powinieneś dokładnie przeanalizować swoją aktualną umowę kredytową. Następnie zapoznaj się z aktualną ofertą różnych banków i sprawdź, czy nie oferują one kredytu hipotecznego na lepszych warunkach. Jeśli Twoje zobowiązanie w porównaniu z ofertą innych banków wypada słabo, powinieneś to zmienić i zdecydować się na refinansowanie.

Refinansowanie kredytu – kiedy się opłaca?

Dzięki kredytowi refinansowemu możesz spłacić aktualne zobowiązanie i cieszyć się nowym kredytem na lepszych warunkach. Rynek finansów w Polsce dynamicznie się rozwija, dzięki czemu kredytobiorcy mogą skorzystać z coraz to lepszej oferty. Nie ważne czy wziąłeś kredyt hipoteczny rok temu, czy może 10 lat wcześniej – możesz go zastąpić nowym zobowiązaniem na zdecydowanie lepszych zasadach niż te, które miałeś do tej pory.

Na wysokość comiesięcznej raty kredytu hipotecznego ma wpływ kilka czynników. Mowa tu m.in. o stopie procentowej, marży banku i WIBOR 3M. Dzięki refinansowaniu masz wpływ na marżę, którą płacisz instytucji finansowej. To właśnie na niej możesz sporo zaoszczędzić, decydując się na nową ofertę.

Podpisując umowę kredytu hipotecznego, nie masz pewności czy za kilka lub kilkanaście lat ta sama oferta będzie dla Ciebie atrakcyjna. Jeśli aktualny kredyt mocno obciąża Twój budżet lub np. Twoje zarobki uległy pogorszeniu, to warto szukać rozwiązań takiej sytuacji.

Refinansowanie kredytu – czy zawsze się opłaca?

Decyzji o refinansowaniu kredytu hipotecznego nie można podejmować zbyt pochopnie. Zanim to zrobisz, powinieneś dokładnie przeanalizować oferty z różnych miejsc, aby mieć pewność, że wybierzesz tę najlepszą. Krok po kroku przeanalizuj też swoją umowę kredytową i zastanów się nad tym, co najbardziej Ci w niej nie odpowiada. Dzięki temu łatwiej Ci będzie znaleźć kredyt refinansowy https://splatapozyczek.pl/kredyt-refinansowy/ , który odpowiada Twoim aktualnym potrzebom.

Szukając idealnej oferty nowego zobowiązania, zwróć uwagę na to, jaki jest jej koszt całkowity. To w dużej mierze od tego zależy czy nowy kredyt będzie Ci się opłacał. Pamiętaj o wszelkich prowizjach i innych dodatkowych opłatach, które wiążą się z przeniesieniem kredytu do innego banku. Jeśli oszczędność jest niewielka, to niekoniecznie warto decydować się na refinansowanie. Lepiej jest poczekać na nowe oferty i chwilowo zrezygnować z refinansowania kredytu hipotecznego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here