Pożyczka gotówkowa na dowolny cel

Zakup nowych mebli kuchennych, wymarzone wakacje pod palmą, nieprzewidziane wydatki — jedną z najważniejszych zalet pożyczki gotówkowej jest możliwość przeznaczenia dodatkowych środków na dowolny cel. W artykule wyjaśnimy, jak w praktyce działa pożyczka gotówkowa. Podpowiemy także, jak znaleźć tę, która najlepiej odpowie na Twoje potrzeby.

Pożyczka gotówkowa to skuteczny sposób finansowania produktów i usług, za które nie chcesz lub nie możesz zapłacić z bieżących środków. Dodatkowe pieniądze pozyskasz szybko i bez zbędnych formalności, a spłatę rozłożysz na niewielkie, dostosowane do swoich możliwości finansowych raty. Czym jest w praktyce pożyczka gotówkowa?

Pożyczka gotówkowa, czyli?

Pożyczka gotówkowa to umowa pomiędzy instytucją finansową (pożyczkodawcą) a klientem (pożyczkobiorcą). Na mocy jej zapisów pożyczkodawca udostępnia pożyczkobiorcy określoną kwotę. W zależności od parametrów konkretnego produktu i zdolności kredytowej pożyczkobiorcy może być to od kilku do kilkuset tysięcy złotych. Obowiązkiem pożyczkobiorcy jest natomiast zwrot pożyczonej kwoty w miesięcznych ratach wraz z odsetkami we wskazanych w umowie terminach.

Kto może wziąć pożyczkę gotówkową?

Instytucje finansowe udzielające pożyczek gotówkowych nie stawiają wnioskującym wygórowanych wymagań. Aby otrzymać dodatkowe środki, wystarczy być osobą pełnoletnią z pełną zdolnością do czynności prawnych, posiadać dowód osobisty, numer PESEL oraz wymaganą przez pożyczkodawcę zdolność kredytową.

Jak wnioskować o pożyczkę gotówkową?

Sposób wnioskowania o pożyczkę gotówkową zależy od parametrów konkretnego produktu. Większość instytucji finansowych oferuje obecnie możliwość złożenia wniosku nie tylko w oddziale, ale także przez internet (pożyczka gotówkowa online) lub telefon.

Jakie dokumenty trzeba dostarczyć pożyczkodawcy?

Podobnie jak w przypadku procesu wnioskowania o dodatkowe środki, także tutaj wiele zależy od samego pożyczkodawcy i kwoty finansowania. Istnieją banki i spółdzielcze kasy oszczędnościowo-kredytowe, które udzielą pożyczki na kwotę kilku tysięcy złotych wyłącznie na podstawie dowodu osobistego, bez konieczności dostarczania dodatkowych zaświadczeń i dokumentów.

W przypadku pożyczek na wyższe kwoty zazwyczaj potrzebne jest dostarczenie także zaświadczeń potwierdzających wysokość i źródło dochodu. Pożyczenie kilkudziesięciu czy kilkuset tysięcy złotych wiąże się bowiem ze zdecydowanie większym ryzykiem finansującego.

Jak znaleźć pożyczkę, która najlepiej odpowie na Twoje potrzeby?

Aby uniknąć dodatkowych kosztów i dostosować parametry pożyczki do własnych potrzeb, przed złożeniem wniosku porównaj dostępne na rynku oferty. Zwróć uwagę przede wszystkim na:

  • Wysokość opłat. Aby nie przyćmić radości z realizacji celów, pożyczka gotówkowa nie może nadmiernie obciążyć Twojego budżetu. Kluczowym kryterium wyboru tej jedynej powinna być więc wysokość kosztó Te definiuje jednak nie oprocentowanie, lecz wskaźnik RRSO – rzeczywista roczna stopa oprocentowania. RRSO zawiera w sobie bowiem wszystkie opłaty towarzyszące pożyczeniu pieniędzy i precyzyjnie ilustruje, ile w skali roku zapłacisz za pożyczkę;
  • Tempo wydania decyzji. Potrzebujesz pieniędzy na już, a najlepiej na przysłowiowe wczoraj? Przed złożeniem wniosku koniecznie sprawdź, w jakim czasie pożyczkodawca wyda decyzję i wypłaci pieniądze;
  • Sposób złożenia wniosku. Online, przez telefon, a może w oddziale? Aby proces wnioskowania o dodatkowe środki był wygodny i komfortowy, wybierz ten, który najbardziej Tobie odpowiada.

Pożyczka gotówkowa to doskonały sposób na sfinansowanie nieprzewidzianych wydatków, bieżących kosztów, planów i marzeń. Precyzyjnie odpowiadając na Twoje potrzeby, pozwoli realizować cele i nie obciąży budżetu.

Źródło:
https://www.money.pl/banki/poradniki/artykul/pozyczki-gotowkowe—na-co-uwazac-czym-sie,159,0,2413727.html

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here