Studia informatyczne w Warszawie

Informatyka jest intensywnie rozwijającą się dziedziną nauki. Wraz z niezwykle szybkim rozwojem technologicznym, zapotrzebowanie na informatyków, programistów, administratorów sieci internetowych i administratorów baz danych wzrasta z każdym dniem. Drogą do tych zawodów będą studia informatyczne – Warszawa oferuje je na wielu uczelniach. Zainteresowani informatyką mają szeroki wybór uniwersytetów, szkół wyższych i akademii oferujących ten kierunek.
Wojskowa Akademia Techniczna im. Jarosława Dąbrowskiego,
Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie to tylko pierwsze propozycje. Oprócz nich informatykę oferuje Uniwersytet Warszawski, Politechnika Warszawska prowadzi studia informatyczne na aż trzech wydziałach. Dwie szkoły wyższe: Wyższa Szkoła Informatyki, Zarządzania i Administracji w Warszawie i Warszawska Wyższa Szkoła Informatyki w Warszawie również prezentują ofertę edukacji w tej dziedzinie. Do listy dodać możemy również Uczelnię Warszawska im. Marii Skłodowskiej-Curie, Wyższą Szkołę Informatyki Stosowanej i Zarządzania i Europejską Uczelnię. To jednak nie koniec. Swój program oferuje Wyższa Szkoła Technologii Informatycznych i Akademia Finansów i Biznesu Vistula, jak również Wyższa Szkoła Menedżerska i Polsko-Japońska Akademia Technik Komputerowych, oraz Prywatna Wyższa Szkoła Nauk Społecznych, Komputerowych i Medycznych.
Zainteresowani kierunkiem informatyka i ekonometria powinni sprawdzić ofertę Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego, Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego, a także Uniwersytety Warszawskiego. Ci, którzy łączą zainteresowanie informatyką z medycyną, powinni przyjrzeć się Wojskowej Akademii Technicznej. Politechnika Warszawska oferuje kombinację elektroniki, informatyki i telekomunikacji, a Uniwersytet Warszawski na trzech swoich wydziałach oferuje bioinformatykę i biologię systemów. Z kolei Politechnika daje studentom możliwość studiowania geoinformatyki.
Kandydaci na studia informatyczne posiadają więc szerokie spectrum wyboru, jeśli idzie o miejsce studiów. Specjalistów w dziedzinie IT wciąż brakuje, więc warszawskie uczelnie wychodzą naprzeciw rynkowi, oferując coraz więcej kierunków technologicznych. Każda z nich posiada szeroki wachlarz specjalizacji, z których studenci mogą wybierać, by jeszcze szczegółowiej ukierunkować swoją karierę. Absolwenci informatyki odnajdą pracę w przedsiębiorstwach i instytucjach, w których wykorzystuje się sieci komputerowe, jak również w start-upach i korporacjach wytwarzających nowe oprogramowanie czy gry. Również poszukiwani są specjaliści zarządzający bazami danych i sieciami komputerowymi, czy też webmasterzy zajmujący się stronami www, zarówno od strony backendu, jak i frontendu. Niezależnie od wybranej ścieżki, absolwenci informatyki po znalezieniu pracy liczyć mogą na ciągły rozwój, szybki awans i bardzo dobre zarobki. Liczyć się jednak należy z tym, że informatyka oznacza ciągłą naukę ze względu na błyskawiczny rozwój branży.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here