Czy tanie ubezpieczenia zawsze są lepsze?

Wiele osób, wykupując obowiązkowe ubezpieczenia i dodatkowe polisy, kieruje się przede wszystkim kryterium cenowym. Czy tanie świadczenia zawsze są dobre? Co warto o nich wiedzieć, by uniknąć w przyszłości kłopotów i nieprzyjemności?

Kupowanie polisy OC bezpośrednio u agenta

Warto pamiętać, że obowiązkowe świadczenie od odpowiedzialności cywilnej lepiej kupować przez internet. Za pomocą kalkulatora na stronie CUK.pl będziesz mógł dokładnie zapoznać się z ofertami wielu firm, a nie tylko tej, reprezentowanej przez konkretną osobę. System wygeneruje zestawienie najlepszych polis, biorąc pod uwagę różnorodne kryteria. Dodatkowo, wiele towarzystw ubezpieczeniowych oferuje pakiet dodatkowych promocji i innych profitów. W przypadku świadczenia obowiązkowego warto kierować się kryterium cenowym.

Tania polisa AC

Decydując się na zakup polisy Autocasco, warto zastanowić się, jaki powinien być jej zakres.

Im mniejszy obszar ochrony, tym niższa będzie składka. To dobra propozycja dla osób, które chcą oszczędzać oraz właścicieli mniej wartościowych samochodów. W przypadku posiadaczy ekskluzywnych i drogich aut, warto pokusić się o szerszy wachlarz ubezpieczenia i wzbogacić je o dodatkowe świadczenia, takie jak:

  • Auto Assistance, zapewniające m.in. holowanie auta, który uległ awarii lub wypadkowi, wymianę koła lub dostarczenie paliwa
  • NWW, pokrywające koszty leczenia, rehabilitacji lub pogrzebu w wyniku doznania poważnego uszczerbku na zdrowiu, spowodowanego wypadkiem komunikacyjnym
  • Bezpłatna wymiana uszkodzonych szyb

Ubezpieczenie domu lub mieszkania

Towarzystwa ubezpieczeniowe najczęściej oferują w tym obszarze tzw. polisę all risk lub ofertę online, będącą najbardziej rozbudowaną formą świadczenia majątkowego. Ubezpieczając swój dom warto zadbać o to, by umowa obejmowała nie tylko mury budynku, ale również obiekty gospodarcze, garaż, itd. Zakres polisy może dotyczyć także urządzeń RTV i AGD oraz elementów wystroju. Jeśli jednak wynajmujemy swoje mieszkanie, wówczas warto rozszerzyć pakiet ochrony OC o wszelkie szkody wyrządzone w związku z użytkowaniem mieszkania przez najemcę. W przypadku ubezpieczeń domu lub mieszkania cena nie jest zatem tak istotna, jak zakres polisy.

Tanie ubezpieczenia często są korzystne. Wszystko zależy od tego, co lub kogo ubezpieczamy. W wielu przypadkach ważniejszy jest jednak zakres danej polisy, dlatego aby podjąć odpowiednią decyzję, warto porównać ze sobą różne oferty i dokładnie określić swoje oczekiwania.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here