Znajdź lepszą pracę

Zarabianie więcej, niż najniższa krajowa, to nie jest coś, co jest niedostępne dla większości Polaków. Wielu osobom może się tak wydawać, jednak często aby zarabiać więcej musisz pozbyć się niektórych schematów i przekonań, które mogą znajdować się w twojej głowie. Następnie czeka Cię tylko praca na sobą, czyli tak zwany samorozwój.

Rozwój swojej własnej marki możesz zacząć od bezpłatnych kursów, które możesz znaleźć w internecie. Wiele z nich to kursy o wysokiej jakości, jednak z uwagi na to, że są one bezpłatne musisz być wobec nich nieco bardziej krytyczny.

Kursy płatne mogą być już o wiele bardziej godne zaufania, jednak zanim zdecydujesz się wydać na nie pieniądze zapoznaj się z opiniami w internecie. Dzięki temu dowiesz się jak naprawdę jest i nie wydasz swoich pieniędzy w błoto.

Jeżeli interesujesz się, lub chociażby myślisz o pracy w reklamie zainteresuj się czymś takim jak kurs marketingu. Dzięki niemu poznasz nie tylko podstawy pracy marketingowca, ale i niezbędne umiejętności potrzebne do pracy na tym stanowisku. Umiejętności miękkie, czyli negocjowanie, przekonywanie i inne supermoce nie będą dla Ciebie niczym szczególnym kiedy już opanujesz ich tajniki.

Po zapoznaniu się z całą tą wiedzą będziesz musiał wdrożyć ją w praktykę. Podaj informację o przebytych szkoleniach w swoim CV i zacznij je rozsyłać do kolejnych pracodawców. Nie wahaj się aplikować nawet jeżeli nie spełniasz wszystkich wymaganych kryteriów. Większości rzeczy i tak szybko nauczysz się podczas pierwszych miesięcy pracy, ale i szkoleń.

Jeżeli na twoje aplikacje nie będzie odzewu, nie przejmuj się. Odpowiedź może nadejść nawet po tygodniu lub dwóch, toteż uzbrój się w cierpliwość.

Spraw, by zmiana dotychczasowej pracy na inną przebiegła w sposób płynny. Nie zwalniaj się, dopóki na horyzoncie nie jawi się inna praca. Jeżeli chcesz się zwolnić po to, by mieć dużo czasu na szukanie nowej pracy, nie rób tego, dopóki nie odłożysz na swoim koncie małej kupki pieniędzy zwanej poduszką bezpieczeństwa.

Jest to bardzo prosta koncepcja. Musisz po prostu odłożyć równowartość twojej kilkumiesięcznej pensji. Powinna to być MINIMUM równowartość twojej czteromiesięcznej pensji. Dzięki takiemu zabezpieczeniu nie będziesz obawiać się utraty pracy. Być może, dzięki dodatkowej pewności siebie uda Ci się wynegocjować z twoim obecnym szefem awans, bądź co najmniej podwyżkę.

Poduszka bezpieczeństwa to coś, o co warto zadbać niezależnie od tego, czy rozglądasz się za nową pracą czy też nie. Gwarantuje ona tobie i członkom twojej rodziny pewność, że jeżeli doszłoby do utraty pracy, Ty będziesz miał czas na to, by znaleźć nową, która będzie odpowiadała twoim oczekiwaniom.

Nie zapominaj też, że każdy wiek jest dobry do tego, by rozwinąć swoją wiedzę. Jeżeli chcesz podnieść swoje kwalifikacje możesz pomyśleć o studiach zaocznych, bądź dwuletnich szkołach średnich, dzięki którym uzyskasz inny zawód. Możliwości jest naprawdę wiele i tylko od Ciebie zależy jak będzie wyglądać przyszłość Twoja i Twojej rodziny.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here